Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela 2024

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Ruchu Czystych Serc na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela!

Termin: 25.04 – 3.05.2024 r.

Zapisy wciąż trwają!

Koszt: 2550 PLN + 590 EURO*

*Cena w Euro  uzależniona od wielkości grupy:
>45 os. – 590 €;
40-44 os. – 630 €;
35-39 os. – 690 €;
30-34 os.– 750 €.

Zapisy trwają do 15.11.2023 – liczba miejsc ograniczona!

PROGRAM  PIELGRZYMKI  DO FATIMY:

DZIEŃ I (25.04 – czwartek)               

Wyjazd z Warszawy o godz. 19:00, wyjazd z Łodzi o godz. 21:00, wyjazd z Poznania o godz. 23:50. Przejazd na lotnisko Berlina Brandenburg.

DZIEŃ II (26.04 – piątek)

Przelot do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugali – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – Katedra, Msza Św. w kościele Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja, udział w wieczornej procesji Maryjnej ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ III (27.04 – sobota)

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Msza Św. Bazylika Matki Boskiej Różańcowej. Droga krzyżowa. Wioska Valinhos – miejsce objawień Anioła Portugalii,  Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ IV (28.04 – niedziela)

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaca: gotycki klasztor cystersów. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej. Msza Św. w starym Sanktuarium Maryjnym. Czas wolny na plaży najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża.  Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ V (29.04 – poniedziałek)

Po śniadaniu wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Spacer po starym mieście, mi.in. zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii) i Starej Katedry. Wyjazd do Bragi, głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów. Stare Miasto, Ratusz, Katedra, Msza Św. w Sanktuarium Dobrego Jezusa (Bom Jesus do Monte). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI (30.04 – wtorek)

Śniadanie i przejazd do Hiszpanii. Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, Msza Św. Spacer uliczkami Starego Miasta. Powrót do Bragi na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VII (01.05 – środa)

Śniadanie. Przejazd do Porto: Katedra, Stare Miasto, nabrzeże rzeki Douro z wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO portem i mostem żelaznym z XIX w. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VIII (02.05 – czwartek)

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w  Santarem. Msza Św. Obidos – zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO, jednego z najbardziej malowniczych miasteczek w Europie. Przejazd do najdalej na zachód wysuniętego fragmentu kontynentalnej Europy – Cabo da Roca, który przez długi czas w świadomości Europejczyków był końcem znanego im świata. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IX (03.05 – piątek)

Śniadanie i wyjazd na lotnisko. Przelot do Berlina. Powrót do Polski wg tej samej trasy. Zakończenie w Warszawie ok. godz. 22:00.

W cenę wliczone są: bilety lotnicze z bagażem podręcznym 40 x 20 x 45 cm, przejazd luksusowym autokarem (wysoki pokład, klimatyzacja, barek, video, toaleta), noclegi w hotelach 3*/4*, wyżywienie wypisane w programie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia do wysokości 200 000 PLN.

Cena nie zawiera: bagażu kabinowego 10 kg (55 x 40 x 20 cm) – 270 zł lub bagażu rejestrowanego 20 kg – 390 zł, napojów do obiadokolacji, dobrowolnego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu (dodatkowo 140 zł), dopłaty do pokoju jednoosobowego (190 €), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat lokalnych oraz miejscowych przewodników (140 €).

Zapisy oraz szczegółowe informacje prześlemy po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Nie zwlekajcie! Zapisy wciąż trwają!