Popowo 2023

Jak kochać odpowiedzialnie? Czy istnieje prawdziwa miłość bez odpowiedzialności?

Pragniemy w kolejnej edycji rekolekcji w Popowie poświęcić czas na fundamelntalne zagadnienia, którym wiele uwagi oddał sam św. Jan Paweł II.  To szczególny czas, kiedy my, jako członkowie wspólnoty, której jednym z głownych patronów jest właśnie św. Jan Paweł II, chcemy powrócić do bogactwa Jego nauczania. Po to, aby odnajdywać samych siebie, po to, aby budować piękne relacje, ale też po to, aby rzetelnie mówić o spuściźnie, jaką nam zostawił.

Zapraszamy Was, abyś razem z nami odkrywali piękno miłości i dojrzewali do pięknych relacji pod okiem naszego kochanego Ojca! Przed nami piękne konferencje, wzruszające świadectwa, ale też czas na osobistą modlitwę.

W programie:

  • Eucharystia w intencji o dobrą żonę i dobrego męża (codziennie)
  • Czas na spotkania z Jezusem twarzą w twarz
  • Konferencje, świadectwa gości
  • Wieczorne ogniska przy świetle księżyca
  • Zabawy integracyjne

Rekolekcje będzie prowadził ks. Tomasz Kostecki. Znany i ceniony rekolekcjonista. Jest diecezjalnym Duszpasterzem Harcerek i Harcerzy w diecezji siedleckiej, prefektem młodzieży w siedleckim Elektryku, twórcą kanału na YT: Wół i Osioł oraz pomysłodawcą Fundacji DDC (Duch Dusza Ciało)- wspierającej rozwój integralny człowieka.

Czekają na nas również konferencje i świadectwa:

  • Ks. Jerzy Molewski TChr (krajowy moderator Ruchu Czystych Serc)
  • Anna Rastawicka (członkini Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w latach 1969–1981 zatrudniona w Sekretariacie Prymasa Polski, świadek życia bł. Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II)
  • Dobromir Makowski (mąż, ojciec, pedagog, ewangelizator)

Miejsce: Ośrodek rekolekcyjny Popowo-Letnisko, ul. Aleja Centralna 6, 07-203 Popowo-Letnisko, Somianka

Termin: 30.04-03.05.2023 r.

Koszt rekolekcji: 550 zł (100 zł zaliczki przy zapisie)

Osoby, które chciałby się zapisać na rekolekcje prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

Ośrodek im. bł. abpa A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko (56 km od Warszawy). Popowo leży w pobliżu Serocka, miasta nad Zalewem Zegrzyńskim, mającego uwarunkowania turystyczno-wypoczynkowe, nieskażone środowisko naturalne obfitujące w oazy fauny i flory, jak również dobrej klasy zabytki. To wszystko sprzyja odpoczynkowi, „wyhamowaniu”, wyciszeniu się i skutecznie „ładuje” pozytywną energią na kolejne dni. Leśne dróżki, szum drzew i śpiew ptaków zabiera Nas w zupełnie inny świat, pozostawiając daleko za sobą zgiełk miasta i pędzący nieubłaganie czas. Panująca tu atmosfera doskonale współgra z otaczająca naturalną przyrodą, a prywatność pobytu zapewnia poczucie komfortu na najwyższym poziomie.