Szczęśliwa, która uwierzyła. Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet

Synod zaczyna się od spotkania: ze sobą, z drugim człowiekiem, z Bogiem. Jest czasem słuchania i mówienia, odkrywania tego, do czego dziś zaprasza nas Pan Jezus i odpowiadania na Jego głos. W ramach przygotowań do synodu przeżyjemy Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet. Czas spotkania i odkrywania siebie, swoich życiowych zadań i miejsca w Kościele. Dzień skupienia odbędzie się 20 kwietnia 2024 r. w Kościele NMP na Piasku we Wrocławiu. Będą nas prowadzić słowa z Ewangelii św. Łukasza: „Szczęśliwa, która uwierzyła”. Przyjrzymy się spotkaniu dwóch kobiet: rozpoczynającej dorosłe życie Maryi i mającej już za sobą wiele doświadczeń Elżbiety. Łączy je nadzieja i odwaga wychodzenia naprzeciw szczęściu.

 

O GENIUSZU KOBIETY i bogactwie, które nosimy w sobie oraz o tym, jak się o nie troszczyć, opowie nam p. Beata Jakoniuk – Wojcieszak.

 

W drodze będą nam towarzyszyć ks. bp Jacek Kiciński i ks. bp Maciej Małyga. Spotkanie zakończy Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego.

 

Program:

10:00 – spotkanie ze Słowem Bożym (Łk 1, 39 – 56) – s. Maria Czepiel, Adriana Kwiatkowska

10:30 – osobista modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem

11:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie

12:30 – przerwa obiadowa (zapewniamy kawę i herbatę w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, prosimy o przyniesienie własnego prowiantu)

14:30 – konferencja „Geniusz Kobiety Pięknem Kościoła” – Beata Jakoniuk-Wojcieszak

15:30 – spotkanie w grupach dzielenia

17:00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego

 

Zgłoszenia i szczegóły: spotkaniekobiet@archidiecezja.wroc.pl

Strona Archidiecezji Wrocławskiej